Pomluva, mohu se nějak bránit?

Pomluva, mohu se nějak bránit?
Obrázek uživatele xmas
Autor: xmas
Dne: 01. 12 - Čtvrtek
Vložit dotaz do poradny

Dobrý den, můj problém se může na první pohled zdát jako hloupost, ale nemile mi komplikuje život.

Jde o to, že matka mého muže mě nemá ráda a dlouhodobě o mě šíří pomluvy, které mi již začínají znepříjemňovat život a již tím utrpělo i mé dá se říci společenské postavení. Bohužel o těchto pomluvách se dozvídám v poslední době, protože se mnou komunikovala normálně a za zády šířila nepravdivé informace.

Jakmile jsem se to dozvěděla ukončila jsem s ní veškerý kontakt, taktéž můj manžel.

Jedná se o to, že mezi známými a rodinou šíří lži o tom, že bráním svému manželovi ve styku s jeho synem a navádím ho, aby se o něj nezajímal. Dále že prý manžela negativně ovlivňuji, poštvávám proti ní a rodině. Vykládá, že jsem falešný ubližný člověk, který rád škodí jiným, že jí údajně jen ubližuji a dělám problémy (přitom nikdy neměla nic čím by toto své jednání dokázala) a tituluje mne dosti vulgárními výrazy, na které se stydím jen pomyslet natož je vyslovit. Je toho daleko více, bohužel si teď úplně na vše nevzpomenu. Taktéž před časem využila toho, že jsem se nepohodla se svým otcem, nějakou dobu jsme spolu nekomunikovali a ona během té doby mu nalhala různé lži o mé osobě a otec si to bohužel již nenechal vysvětlit a přerušil se mnou kontakt. Taktéž známí či jiní členové rodiny když mě vidí odvrací hlavu, naváží se do mne a do mého manžela, že prý ať se mnou nenechá ovlivňovat a že jsem špatný člověk apod. Samozřejmě to vše mají od ní, protože do doby než mne začala pomlouvat bylo vše v pořádku. Stýkat se chtějí také pouze s mým manželem. Navíc manželovi vyhrožují, protože se mne zastal, že toho jednou bude litovat až údajně dostane rozum.

Bohužel moc důkazů v ruce nemám, jen nějakou konverzaci, ale zbytek se dozvídáme od známých, kteří jí nevěří a stojí při nás a nebo hodně toho bylo řečeno jen ústně. Nic z toho co o mě šíří není pravda, poštvala tím proti mne mnoho lidí a s mnoha lidmi mi to pokazilo vztahy a dívají se na mě přes prsty. Nemám pořád sílu na to někomu něco vysvětlovat a navíc i když jsme jí s manželem několikrát vyzvali, aby toho zanechala je to jako házení hrachu na zeď. Bohužel v ruce skoro nic nemám, dosvědčit mi to zřejmě také nikdo kromě manžela nepůjde, ale nejsme zase tak velké město a již mi to opravdu způsobuje společenské potíže. Chtěla bych se zeptat jak je možné se proti tomu bránit? Zvažuji podání trestního oznámení pro pomluvu s tím, že žádám upuštění od dalšího takového jednání a veřejnou omluvu, ale mám vůbec nějakou šanci? Samozřejmě budu potřebovat více důkazů, ale až je budu mít je možnost se soudně bránit? Děkuji.

Zatím nejlepší odpověď:
bez kvalitní odpovědi - poradíš?
Autor: Neregistrovaný, Celá odpověď
TIP: » Oblíbili jste si levnou leteckou dopravu a hledáte pro své cestování levné letenky včetně poplatků? Zkuste porovnat ceny zde!